Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2017

Rekrutacja 2017/2018

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Uzależnienie - temat odległy, czy bliski?”

Zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału w trzeciej już edycji konkursu na prezentację multimedialną dotyczącą zagrożeń jakie niesie stosowanie środków psychoaktywnych. Ostateczny termin przesyłania prac upływa 22 maja 2017 r. Organizatorami konkursu są pani Sylwia Wisła i pani Lidia Walaszek.

Regulamin konkursu można pobrać - tutaj.

Nowy plan lekcji

Od poniedziałku, 01.05.2017 zacznie obowiązywać nowy plan lekcji. Został on już opublikowany na stronie szkoły.

DNI OTWARTE SZKOŁY: 24 - 25 kwietnia 2017

Gimnazjalisto,

przyjdź, poznaj  nasze liceum,

przekonaj się, jak pracujemy, jak wiele się u nas dzieje

(o tym też poczytaj na naszej www., szczególnie w zakładkach)!

Zostań uczniem

I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu!

Praca Szkonego Klubu Wolontariatu dostrzeżona i doceniona! Gratulacje

II miejsce i VI miejsce w województwie śląskim dla drużyn z Koła Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga" przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu

Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Sufa (kl. 3b), Grzegorz Piekarski (kl. 3b), Hubert Pieczarka (kl. 3b) z KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu zajęła II miejsce, natomiast druga drużyna w składzie: Kinga Krzyżowska (kl. 2c), Agnieszka Ciućka (kl. 2b), Justyna Widz (kl. 2b) zajęła VI miejsce w województwie śląskim w tegorocznych eliminacjach wojewódzkich XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego w Rybniku. Biorące udział zespoły trzyosobowe sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: test krajoznawczy i topograficzny, samarytanka, kolarski tor sprawnościowy, turystyczne ABC, marsz na orientację i ocena odznak turystycznych.
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej Polski, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

Gratulujemy uczniom i opiekunowi, panu J. Sewerynowi!

Zobacz fotoreportaż

Nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Niemczech

W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Niemczech zwyciężył Bartosz Feil (kl. 2c). II miejsce zajęli Jarosław Pietrasina (kl. 2g) i Karol Sowa (kl. 1b). III miejsce zdobyła Karolina Łodziana (kl. 2d).
Wszystkim startującym dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy osiągnięcia bardzo wysokich wyników.

Organizator, germanistka Maria Śleziak

Wykład matematyczny: "Fraktale i Teoria Chaosu"

W dniu 12 kwietnia 2017 r. prof. dr hab. Roman Badora - pracownik naukowy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego wygłosił w auli dla wszystkich klas uniwersyteckich wykład poświęcony głównym tezom dotyczącym Teorii Chaosu i kojarzonych z tą teorią fraktalom. Odczyt, zilustrowany wieloma przykładami, w przystępny sposób przybliżał problem wymiaru Hausdorffa i jego związku z fraktalami - najstarszymi i tymi najnowocześniejszymi.

Zajęcia laboratoryjne z chemii w Katowicach, klasa 1c, 2017

W dniu 7 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 1c brali udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne z cyklu "Wodór, litowce i berylowce".

Zobacz fotoreportaż.

Migawki